Novinky

Senát možná ještě posílí práva vlastníků

Senát možná ještě posílí práva vlastníků nemovitostí při zápisech do katastru. O změnách by měli být katastrálním úřadem výslovně informováni, doporučil horní komoře její ústavně-právní výbor....www.sreality.cz/clanek/senat-mozna-jeste-posili-prava-vlastniku/7252

Zdroj ČTK

Autor: Redakce Sreality
 

PARTNEŘI

Zahradní minigolf

a

zahradní hry

Hrát si, bavit se, relaxovat. Firma STOA s.r.o. , Vám nabízí zahradní minigolf a další zahradní hry (kuželky, šachy, člověče nezlob se, domino, dáma…).
www.zahradniminigolf.cz

  

 

 

JSME ČLENEM REALITNÍ KOMORY

Činnost realitního makléře, obchodníka s nemovitostmi, představuje složitou a náročnou aktivitu, která vyžaduje po jednotlivci vysokou kvalifikaci v realitním oboru, dostačující právní znalosti a důvěryhodné profesionální jednání.

Posláním Realitní komory České republiky je sdružit seriózní profesionály z realitní branže a následně společnými silami podporovat růst její vzdělanosti a kvalifikace. Realitní komora České republiky se také snaží o zpřísnění právního rámce na realitním trhu tak, aby reflektoval náročná kritéria pro praktický výkon této činnosti.

Další činností Realitní komory České republiky je vytvoření rovných příležitostí pro všechny subjekty působící na realitním trhu a také hájení zájmů svých jednotlivých členů - profesionálních realitních makléřů. www.realitnikomora.cz

ZAJIŠTĚNÍ PENZE

Tři pilíře důchodového zabezpečení

 

 

Ze západní Evropy k nám přichází tzv. trojpílířový důchodový systém, co to však znamená, mnoho lidí ani netuší. V České republice se stále většina lidí spoléhá na státní penzi.  Dnes je však je již jasné že výše penzí lidí narozených v polulačně silných 70. letech bude ovlivněna především tím, kolik budou sami schopni si naspořit.

Tři pilíře penzijního zabezpečení znamenají:

► Sociální pojištění
► Penzijní připojištění
► Individuální zajištění


Sociální pojištění znamená státem vyplácenou penzi, založenou na principu mezigenerační pomoci, tzn. že lidé v produktivním věku platí na důchody  současných důchodců. A tom je právě stávající jádro problému, jelikož se s postupem času stále zvyšuje počet důchodců na jednoho pracujícího v produktivním věku, a očekává se, že bude více než jeden důchodce na jednoho pracujícího.

Penzijní připojištění bude, dle očekávání, v budoucnu patřit mezi povinné formy vlastního zabezpečení.

Individuální zajištění je nepovinný zdroj, i když na západě často tvoří podstatnou část vlastní penze. Jaho význam stále roste i v našich zeměpisných šířkách.

 

 

Penzijní připojištění

Penzijní připojištění se státním příspěvkem je forma spoření, kterou přímo podporuje stát, tvoří druhý pilíř důchodového zabezpečení. Je upraveno zákonem č. 42/1994 Sb., v platném znění.

Hlavním důvodem otevření penzijního připojištění je v budoucnu nízký důchod vyplácený státem z průběžně financovaného systému. Vzhledem k nepříznivému demografickému vývoji se budou důchody snižovat tak, že v budoucnu nepokryjí ani naše základní potřeby.

Další důvod je ten, že je penzijní připojištění nástroj dlouhodobého spoření. Základní principem je postupné střádání relativně malých finančních obnosů během dlouhé doby. Výše uspořené částky závisí na výši našeho pravidelného příspěvku, a protože se jedná o dlouhodobý produkt, nejdůležitější je míra zhodnocování našich prostředků. Měsíční příspěvek by měl být vyvážený. Maximální státní příspěvek, ve výši 150 Kč, dostaneme, pokud si spoříme 500 Kč měsíčně. Proto pokud chceme mít v penzijním věku dostatek finančních prostředků, pro udržení si svého životního standardu, doporučujeme kombinaci s nějakým ze strategických spořících produktů (např. Kapitálové životní pojištění, Investiční životní pojištění)

 

 

Penzijní pojištění

Základním cílem důchodového pojištění je udržení životního standardu v penzijním věku. Tvoří třetí pilíř důchodového zabezpečení. Pozor, nezaměňovat s penzijním připojištěním! Penzijní pojištění je forma Kapitálového životního pojištění, nebo Investičního životního pojištění, které splňuje ještě další parametry. Jedním z nich je doba trvání pojištění minimálně do šedesáti let věku klienta. Po uplynutí sjednané doby bude oprávněné osobě vyplácena naspořená částka, a to buď ve formě pravidelného důchodu nebo v podobě jednorázového vyplacení naspořené částky nebo jakákoliv kombinace uvedených možností.

Na tento spořící produkt přispívá stát formou odpočtu od základu daně. Dnes je možno odečíst maximálně 12.000,- za rok.

REFERENCE
Dobrý den paní Lejčková, v rodině jsme se dohodli, že prodáme lesní pozemek v Pařezské Lhotě, sousedícím s hradem Pařez a obecním rybníkem Slíbili jsme vám, že dáme vědět, když budeme zase něco prodávat A hlavně jsme s vámi byli maximálně spokojeni, při minulých dvou úspěšných obchodech a doufáme v další úspěšnou spolupráci. S pozdravem a přáním hezkého dne.
Pavel N.
Dobry vecer- vcera jsem si na poste vyzvedl dopis od Katastralniho uradu a zkontroloval vypis na internetu- takze pozemek je ted uz opravdu nas Dekujeme za prijemny obchod- po predchozich zkusenostech s jinymi realitkami musim velmi ocenit kombinaci slusnosti a profesionality- ktere se nam z Vasi strany dostalo Mnoho uspesnych obchodu a spokojenych zakazniku treba nekdy priste. S pratelskym pozdravem L.B.
Lukáš B.
Musím říci, že spolupráce s paní Lejčkovou byla pro nás příjemná.Byla to naše první koupě bytu,takže jsme byli bez nějakých větších zkušeností s tímto obchodem, ale paní Lejčková nám na všechny naše otázky trpělivě odpovídala a poradila co a jak třeba. Hezký den Jiří W.
Jiří W.
Dobrý den paní Lejčková, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za uskutečněný prodej domu, I přesto, že se vyskytly nepředpokládané problémy. Vše jste profesionálě zvládla k mé spokojenosti Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám mnoho spokojených klientů a hodně úspěchů, jak v pracovním tak i osobním životě. Krásný den
Jarka Č.
Moc si vážíme toho, co jste pro nás udělala.
Jsme moc rádi,že je baráček náš.
Hledali jsme 1-2 roku a konečně to dopadlo a tak blízko.
Byla to asi životní náhoda.
Věděli jsme,že jestli zaváháme, byl by domeček brzy pryč a asi by to tak i bylo.
My jsme s Vámi byli velmi spokojeni.
Určitě Vás doporučíme
Děkujeme, mějte se pěkně
Věra a Radek
Při koupi nemovitosti s paní Lejčkovou není kupující - v případě- že kupuje poprvé - ničím překvapen Vše jde tak- jak by to člověk čekal a jak by to standardně mělo být Bezproblémový průběh oceníte hlavně v situaci- kdy už máte z minulosti zkušenosti s jiným makléřem Děkuji za příjemný a vstřícný přístup
Martin
Spoluprace s paní Lejčkovou byla po všech stránkách vynikající Její služby můžeme všem ostatním jen doporučit Díky za vše-
Michal
NAPIŠTE NÁM
Pokud potřebujete pomoc, nebo informace, napište nám..