Novinky

Senát možná ještě posílí práva vlastníků

Senát možná ještě posílí práva vlastníků nemovitostí při zápisech do katastru. O změnách by měli být katastrálním úřadem výslovně informováni, doporučil horní komoře její ústavně-právní výbor....www.sreality.cz/clanek/senat-mozna-jeste-posili-prava-vlastniku/7252

Zdroj ČTK

Autor: Redakce Sreality
 

PARTNEŘI

Zahradní minigolf

a

zahradní hry

Hrát si, bavit se, relaxovat. Firma STOA s.r.o. , Vám nabízí zahradní minigolf a další zahradní hry (kuželky, šachy, člověče nezlob se, domino, dáma…).
www.zahradniminigolf.cz

  

 

 

JSME ČLENEM REALITNÍ KOMORY

Činnost realitního makléře, obchodníka s nemovitostmi, představuje složitou a náročnou aktivitu, která vyžaduje po jednotlivci vysokou kvalifikaci v realitním oboru, dostačující právní znalosti a důvěryhodné profesionální jednání.

Posláním Realitní komory České republiky je sdružit seriózní profesionály z realitní branže a následně společnými silami podporovat růst její vzdělanosti a kvalifikace. Realitní komora České republiky se také snaží o zpřísnění právního rámce na realitním trhu tak, aby reflektoval náročná kritéria pro praktický výkon této činnosti.

Další činností Realitní komory České republiky je vytvoření rovných příležitostí pro všechny subjekty působící na realitním trhu a také hájení zájmů svých jednotlivých členů - profesionálních realitních makléřů. www.realitnikomora.cz

ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Životní pojištění

 

Životní pojištění je produkt finančního trhu kryjící riziko smrti, eventuelně úplné trvalé invalidity. V poslední době je využíván zejména ve spojitosti se spořením.

Smyslem životního pojištění je finančně zajistit blízké osoby pro případ neočekávané životní události. Životní pojištění je určeno tedy hlavně pro osoby, které chtějí pokrýt riziko vlastní smrti ať již proto, že živí rodinu, nebo že splácí úvěr. V našich podmínkách je životní pojištění oblíbeným produktem pro své nesporné přednosti spočívající zejména v zajímavém zhodnocení a v úsporách na dani z příjmů fyzických osob. Nejen v případě smrti pojištěného, ale i v případě dožití vyplatí pojišťovna sjednané plnění a dohodnutý podíl na zhodnocení. To je do jisté míry garantováno.

 

Na trhu se můžete setkat s těmito produkty:

► Rizikové životní pojištění
► Kapitálové životní pojištění
► Investiční životní pojištěn

 

►Kapitálové životní pojištění

 

Tento druh pojištění klientovi poskytuje pojistnou ochranu ve sjednané výši a pojistné krytí bývá zpravidla širší než u Rizikového životního pojištění. KŽP garantuje výplatu sjednané částky po skončení sjednané doby nebo garantuje vyplacení této částky během pojistné doby při pojistné události. Proto představuje kapitálové životní pojištění také jistou formu ukládání peněz. Pojišťovna totiž klientovi vyplácí podíly z výnosů. Nezanedbatelnou výhodou KŽP je možnost využít jej ke splácení hypotečního úvěru v rámci tzv. kombinované hypotéky.
Státní podpora

Při splnění podmínky, že je pojištění sjednáno minimálně do 60ti let věku, lze odečítat až 12 000 Kč ročně z daňového základu.

Kapitálové životní pojištění tvoří základ osobního finančního zabezpečení, v dnešní době je však nahrazováno modernějším investičním životním pojištěním.

 ► Investiční životní pojištění

 

Je moderní produkt finančního trhu, který se na první pohled výrazně neliší od Kapitálového životního pojištění. Jeho charakter je však zcela odlišný. Z vložené částky si pojišťovna strhne část na krytí sjednaných rizik a poplatky za vedení účtu a zbytek investuje do podílových fondů při využití svého know-how, případně třetí strany. Výhodou investičního pojištění je především jeho výnosnost, která je podstatně vyšší než v případě pojištění kapitálového. Ve speciálních případech lze sjednat pojištění na minimální zákonem dané pojistné částky, v tom případě si pojišťovna strhává na krytí rizik a vedení účtu minimum a pojištění pak vypadá jako výhodné spoření, ovšem s právním statutem pojištění. Dalším velkým rozdílem mezi investičním a kapitálovým životním pojištěním je likvidita vložených prostředků. Z investičního ŽP lze peníze po uplynutí ochranné doby – první dva roky – vybírat.
Typickým příkladem Investičního životního pojištění je dnes velice žádané Investiční konto budoucnosti SUCCESS.
Státní podpora

Při splnění podmínky, že je pojištění sjednáno minimálně do 60ti let věku, lze odečítat až 12 000 Kč ročně z daňového základu.

 

 


► Rizikové životní pojištění

 

Rizikové pojištění kryje klienta na smluvně definovaná rizika po dohodnutou dobu, klient platí za to, že je pojištěn na konkrétní částku. Nevýhodou je to, že pokud nenastane během doby trvání pojistná událost, veškeré zaplacené pojistné zůstává pojišťovně. V případě, že se pojištěný dožije konce doby pojištění, nedostane od pojišťovny nazpět vůbec nic. Také si vložené prostředky nemůžete odečíst od základu daně. Je to však nejlevnější možnost zabezpečit se pro případ neočekávaných životních situací.

REFERENCE
Dobrý den paní Lejčková, v rodině jsme se dohodli, že prodáme lesní pozemek v Pařezské Lhotě, sousedícím s hradem Pařez a obecním rybníkem Slíbili jsme vám, že dáme vědět, když budeme zase něco prodávat A hlavně jsme s vámi byli maximálně spokojeni, při minulých dvou úspěšných obchodech a doufáme v další úspěšnou spolupráci. S pozdravem a přáním hezkého dne.
Pavel N.
Dobry vecer- vcera jsem si na poste vyzvedl dopis od Katastralniho uradu a zkontroloval vypis na internetu- takze pozemek je ted uz opravdu nas Dekujeme za prijemny obchod- po predchozich zkusenostech s jinymi realitkami musim velmi ocenit kombinaci slusnosti a profesionality- ktere se nam z Vasi strany dostalo Mnoho uspesnych obchodu a spokojenych zakazniku treba nekdy priste. S pratelskym pozdravem L.B.
Lukáš B.
Musím říci, že spolupráce s paní Lejčkovou byla pro nás příjemná.Byla to naše první koupě bytu,takže jsme byli bez nějakých větších zkušeností s tímto obchodem, ale paní Lejčková nám na všechny naše otázky trpělivě odpovídala a poradila co a jak třeba. Hezký den Jiří W.
Jiří W.
Dobrý den paní Lejčková, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za uskutečněný prodej domu, I přesto, že se vyskytly nepředpokládané problémy. Vše jste profesionálě zvládla k mé spokojenosti Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám mnoho spokojených klientů a hodně úspěchů, jak v pracovním tak i osobním životě. Krásný den
Jarka Č.
Moc si vážíme toho, co jste pro nás udělala.
Jsme moc rádi,že je baráček náš.
Hledali jsme 1-2 roku a konečně to dopadlo a tak blízko.
Byla to asi životní náhoda.
Věděli jsme,že jestli zaváháme, byl by domeček brzy pryč a asi by to tak i bylo.
My jsme s Vámi byli velmi spokojeni.
Určitě Vás doporučíme
Děkujeme, mějte se pěkně
Věra a Radek
Při koupi nemovitosti s paní Lejčkovou není kupující - v případě- že kupuje poprvé - ničím překvapen Vše jde tak- jak by to člověk čekal a jak by to standardně mělo být Bezproblémový průběh oceníte hlavně v situaci- kdy už máte z minulosti zkušenosti s jiným makléřem Děkuji za příjemný a vstřícný přístup
Martin
Spoluprace s paní Lejčkovou byla po všech stránkách vynikající Její služby můžeme všem ostatním jen doporučit Díky za vše-
Michal
NAPIŠTE NÁM
Pokud potřebujete pomoc, nebo informace, napište nám..