Novinky

Senát možná ještě posílí práva vlastníků

Senát možná ještě posílí práva vlastníků nemovitostí při zápisech do katastru. O změnách by měli být katastrálním úřadem výslovně informováni, doporučil horní komoře její ústavně-právní výbor....www.sreality.cz/clanek/senat-mozna-jeste-posili-prava-vlastniku/7252

Zdroj ČTK

Autor: Redakce Sreality
 

PARTNEŘI

Zahradní minigolf

a

zahradní hry

Hrát si, bavit se, relaxovat. Firma STOA s.r.o. , Vám nabízí zahradní minigolf a další zahradní hry (kuželky, šachy, člověče nezlob se, domino, dáma…).
www.zahradniminigolf.cz

  

 

 

JSME ČLENEM REALITNÍ KOMORY

Činnost realitního makléře, obchodníka s nemovitostmi, představuje složitou a náročnou aktivitu, která vyžaduje po jednotlivci vysokou kvalifikaci v realitním oboru, dostačující právní znalosti a důvěryhodné profesionální jednání.

Posláním Realitní komory České republiky je sdružit seriózní profesionály z realitní branže a následně společnými silami podporovat růst její vzdělanosti a kvalifikace. Realitní komora České republiky se také snaží o zpřísnění právního rámce na realitním trhu tak, aby reflektoval náročná kritéria pro praktický výkon této činnosti.

Další činností Realitní komory České republiky je vytvoření rovných příležitostí pro všechny subjekty působící na realitním trhu a také hájení zájmů svých jednotlivých členů - profesionálních realitních makléřů. www.realitnikomora.cz

HYPOTÉKY

S JAKÝMI HYPOTÉKAMI SE NA TRHU SETKÁVÁTE:

 

 

► anuitní hypotéka


► kombinovaná hypotéka


► americká hypotéka


Důležité otázky při výběru hypotečního úvěru:

•Za jakých podmínek je možné splatit úvěr dříve?
•Jaké podmínky musím splnit, abych dostal deklarovaný úrok?
•Jak dlouhé je období čerpání?
•Jaké jsou poplatky za správu úvěru?

 

ANUITNÍ HYPOTÉKA
Klasická forma hypotéky, aktivně nabízená bankami, se nazývá anuitní. Splátka sestává z jistiny (skutečná splátka úvěru) a úroků. Výše splátky je pevně stanovena pro celou dobu splácení úvěru, ale její složení se v průběhu doby trvání mění, viz model 1.
Graf splácení anuitní hypotékyModel 1: Složení anutiní splátky v časeZ modelu je patrné, že pokud chcete doplatit hypotéku dříve, je výše zbývajícího dluhu mnohem vyšší než byste čekali.

Anuitní hypotéku je možné sjednat i jak ve formě progresivních splátek, kdy se splátka postupem času navyšuje (na počátku je splátka nižší než při konstantních splátkách), tak i degresivních, kdy se naopak splátka s časem snižuje.

Je vhodné, aby byl klient zajištěn pro případ, že by nebyl schopen splácet úvěr, minimálně rizikovým životním pojištěním na výši úvěru.

Výhody:

► možnost volby konstantních splátek nebo postupně se navyšujících / snižujících
► nízký úrok
► možnost rozprostření plateb na delší dobu (až 40 let)
► možnost odpočtu úroků z daňového základu (až 300 000)

Nevýhody:

► potřeba zajištění úvěru

 

 

KOMBINOVANÁ HYPOTÉKA

 

Méně známá varianta hypotéky, především proto, že ji banky aktivně nenabízejí, přestože ji mají v nabídce, jelikož je pro banku její zřízení administrativně náročnější než anuitní.

Kombinovaná hypotéka je pevně svázána s kapitálovým životním pojištěním nebo investičním životním pojištěním, z jehož výnosu je na konci splacena jistina. Po celou dobu klient bance platí pouze úrok. Životních pojištění může být více než jedno, součet jejich pojistných částek však musí být alespoň ve výši úvěru, lze tedy zahrnout už běžící pojistky klienta, a tak ušetřit na výdajích oproti samostatné hypotéce.

Srovnáme-li klasickou anuitní hypotéku a kombinovanou, můžeme říct, že v kombinované hypotéce peníze pracují pro klienta, protože na kapitálové / investiční životní pojistce vytvářejí zisk, který na konci doby splatnosti hypotéky a tedy i pojistky po splacení jistiny bance zůstane klientovi, viz model 2.
Graf splácení kombinované hypotékyOproti anuitní hypotéce při předčasném doplacení klient nepřeplatí úroky. Z modelu je také patrné, že čím dříve má klient vedeno kapitálové / investiční životní pojištění před okamžikem vyřízení hypotéky, tím více ušetří na úrocích bance.

To, že je kombinovaná hypotéka pevně vázáná na životní pojištění, jí přináší větší jistotu než anuitní hypotéka, u které je životní pojištění jen dobrovolné. Některé banky toto odměňují nižší úrokovou sazbou.

Výhody:

► zajištění úvěru
► zisk pro klienta po splacení jistiny
► vyšší hranice úvěru
► předčasné doplacení bez přeplacení
► nízký úrok
► možnost rozprostření plateb na delší dobu (až 40 let)
► možnost odpočtu úroků z daňového základu (až 300 000)


Nevýhody:

► někdy vyšší měsíční náklady oproti anuitní splátce

 

 

AMERICKÁ HYPOTÉKA

 

Existuje i neúčelová varianta hypotečního úvěru, tedy úvěr je možno použít na cokoliv, říká se jí americká hypotéka, pro její velkou oblibu v USA. Neúčelovost je vykoupena vyšší úrokovou sazbou a kratší maximální dobou splatnosti 20 let. Jelikož se nejedná o úvěr na bydlení, není možně si její úroky odečítat od daňového základu.

Veškeré podmínky zajištění jsou stejné jako u klasické hypotéky. Zůstává tedy i nutnost zástavy nemovitosti. Proto je vhodné si před využitím tohoto úvěru promyslet, zda je adekvátní zastavit svou nemovitost kvůli potřebě, kterou chceme úvěrem uspokojit.

Výhody:

► nižší úroky než běžný spotřebitelský úvěr
► lze použít na jakýkoliv účel
► možnost rozložení splátek až na 20 let

Nevýhody:
► složitá agenda – nutnost provedení odhadu zastavené nemovitosti, zřízení zástavního práva k nemovitosti, pořízení výpisu z katastru nemovitostí
► zástava nemovitosti ve prospěch banky

 

 

 

 

 

REFERENCE
Dobrý den paní Lejčková, v rodině jsme se dohodli, že prodáme lesní pozemek v Pařezské Lhotě, sousedícím s hradem Pařez a obecním rybníkem Slíbili jsme vám, že dáme vědět, když budeme zase něco prodávat A hlavně jsme s vámi byli maximálně spokojeni, při minulých dvou úspěšných obchodech a doufáme v další úspěšnou spolupráci. S pozdravem a přáním hezkého dne.
Pavel N.
Dobry vecer- vcera jsem si na poste vyzvedl dopis od Katastralniho uradu a zkontroloval vypis na internetu- takze pozemek je ted uz opravdu nas Dekujeme za prijemny obchod- po predchozich zkusenostech s jinymi realitkami musim velmi ocenit kombinaci slusnosti a profesionality- ktere se nam z Vasi strany dostalo Mnoho uspesnych obchodu a spokojenych zakazniku treba nekdy priste. S pratelskym pozdravem L.B.
Lukáš B.
Musím říci, že spolupráce s paní Lejčkovou byla pro nás příjemná.Byla to naše první koupě bytu,takže jsme byli bez nějakých větších zkušeností s tímto obchodem, ale paní Lejčková nám na všechny naše otázky trpělivě odpovídala a poradila co a jak třeba. Hezký den Jiří W.
Jiří W.
Dobrý den paní Lejčková, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za uskutečněný prodej domu, I přesto, že se vyskytly nepředpokládané problémy. Vše jste profesionálě zvládla k mé spokojenosti Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám mnoho spokojených klientů a hodně úspěchů, jak v pracovním tak i osobním životě. Krásný den
Jarka Č.
Moc si vážíme toho, co jste pro nás udělala.
Jsme moc rádi,že je baráček náš.
Hledali jsme 1-2 roku a konečně to dopadlo a tak blízko.
Byla to asi životní náhoda.
Věděli jsme,že jestli zaváháme, byl by domeček brzy pryč a asi by to tak i bylo.
My jsme s Vámi byli velmi spokojeni.
Určitě Vás doporučíme
Děkujeme, mějte se pěkně
Věra a Radek
Při koupi nemovitosti s paní Lejčkovou není kupující - v případě- že kupuje poprvé - ničím překvapen Vše jde tak- jak by to člověk čekal a jak by to standardně mělo být Bezproblémový průběh oceníte hlavně v situaci- kdy už máte z minulosti zkušenosti s jiným makléřem Děkuji za příjemný a vstřícný přístup
Martin
Spoluprace s paní Lejčkovou byla po všech stránkách vynikající Její služby můžeme všem ostatním jen doporučit Díky za vše-
Michal
NAPIŠTE NÁM
Pokud potřebujete pomoc, nebo informace, napište nám..