Novinky

Senát možná ještě posílí práva vlastníků

Senát možná ještě posílí práva vlastníků nemovitostí při zápisech do katastru. O změnách by měli být katastrálním úřadem výslovně informováni, doporučil horní komoře její ústavně-právní výbor....www.sreality.cz/clanek/senat-mozna-jeste-posili-prava-vlastniku/7252

Zdroj ČTK

Autor: Redakce Sreality
 

PARTNEŘI

Zahradní minigolf

a

zahradní hry

Hrát si, bavit se, relaxovat. Firma STOA s.r.o. , Vám nabízí zahradní minigolf a další zahradní hry (kuželky, šachy, člověče nezlob se, domino, dáma…).
www.zahradniminigolf.cz

  

 

 

JSME ČLENEM REALITNÍ KOMORY

Činnost realitního makléře, obchodníka s nemovitostmi, představuje složitou a náročnou aktivitu, která vyžaduje po jednotlivci vysokou kvalifikaci v realitním oboru, dostačující právní znalosti a důvěryhodné profesionální jednání.

Posláním Realitní komory České republiky je sdružit seriózní profesionály z realitní branže a následně společnými silami podporovat růst její vzdělanosti a kvalifikace. Realitní komora České republiky se také snaží o zpřísnění právního rámce na realitním trhu tak, aby reflektoval náročná kritéria pro praktický výkon této činnosti.

Další činností Realitní komory České republiky je vytvoření rovných příležitostí pro všechny subjekty působící na realitním trhu a také hájení zájmů svých jednotlivých členů - profesionálních realitních makléřů. www.realitnikomora.cz

REALITNÍ POJMY

POJMY SE KTERÝMI SE SETKÁTE V REALITNÍM OBCHODĚ

 

► REZERVAČNÍ SMLOUVA

Rezervační smlouva je smlouvou mezi majitelem a zájemcem o koupi nemovitosti. Tato smlouva se uzavírá na dobu určitou – buď přímo k nějakému datu, s ohledem na předpokládanou délku vyřizování vlastních postupů při prodeji. Nebo na dobu určitou po ukončení nějakého právního úkonu –  dědického řízení, rozdělení majetku apod. Zaručuje oběma stranám, že po dobu zmíněnou ve smlouvě, budou oběma stranami činěny kroky směřující k uzavření dalšího právního úkonu – smlouvy o smlouvě budoucí kupní, kupní smlouvy, zástavní smlouvy ( v případě hypo.úvěru), dohody o převodu družstevních práv a povinností. Tuto smlouvu podepisují všichni účastníci obchodu.
► SMLOUVA O SMLOUVĚ BUDOUCÍ KUPNÍ


je smluvním aktem, který řeší budoucí převod vlastnického práva k  dané nemovitosti. Nese v sobě plné znění smlouvy kupní, kde se říká: co, kým a komu, za jakou cenu, jakým způsobem a kdy bude nemovitost prodána a následně předána novému majiteli, v jakém stavu. Musí mít písemnou formu a je nutné, aby ji podepsali všichni účastníci, ev. zmocněnci s ověřenou plnou mocí.
► SMLOUVA KUPNÍ

je smluvním aktem, který řeší  převod vlastnického práva k  dané nemovitosti, kde se říká: co, kým a komu, za jakou cenu, jakým způsobem a kdy bude nemovitost prodána a následně předána novému majiteli  a v jakém stavu. Musí mít písemnou formu a je nutné, aby ji podepsali všichni účastníci, ev. zmocněnci s ověřenou plnou mocí.
► PŘEDÁVACÍ PROTOKOL

Je dokument, kde je popsáno co, kdo, komu a v jakém stavu předává. Je důležitý pro ochranu obou stran – předávající i přebírající. Je zde popsán celkový stav nemovitosti v době jejího předání, rozsah a stav vybavení, stavy měřidel energií, vody, tepla. Na základě tohoto dokumentu jsou následně převáděny elektřina, plyn, voda atd.
► ÚSCHOVA PENĚZ, DOKUMENTŮ

Úschova peněz, nebo cenných dokumentů ( kupní smlouvy) může být u advokáta, u notáře nebo v bance. Ochraňuje obě strany, aby nemohly být zneužity ve prospěch jedné ze stran. Ten , kdo úschovu realizuje vytvoří trojstrannou smlouvu, která se řídí podmínkami dohodnutými oběma stranami nebo  kupní smlouvou. Je zde jasně definováno komu, kdy, jak a na základě jakého dokumentu, který bude správci předložen, budou peníze/ dokumenty uvolněny, na jaký účet/komu. Uchovatel je zodpovědný za srávné dodržení všech podmínek.
► ZÁSTAVNÍ SMLOUVA


Je dokument, který připravuje banka. V případě, že zástavou je kupovaná nemovitost, je trojstranná, podepisují ji banka, prodávající a kupující. Pokud je zástavou pro úvěr jiná nemovitost, je dvoustranná – mezi bankou a kupujícím.
► NÁVRH NA VKLAD DO KATASTRU NEMOVITOSTÍ

je žádost předkládaná příslušnému katastrálnímu úřadu, o provedení  změn, které jsou definované ve smlouvách. Ty se  spolu s tímto návrhem  vkládají do katastru nemovitostí ( kupní smlouva, darovací smlouva, směnná smlouva, zástavní smlouva, věcné břemeno, atd.) Musí obsahovat kdo je účastníkem, o jaké změny se jedná, o jakou nemovitost se jedná, jaké přílohy se vkládají spolu s ním. ( např.:Kupní smlouva 5x, výpis z obchodního rejstříku 1x, kopie nabývacího titulu, kolek 500,- atd.)
► LIST VLASTNICTVÍ

 Je výpis z katastru nemovitostí, opatřený kolkem a razítkem úřadu, kterým byl vydán. Zde jsou zapsány všechny informace o nemovitosti - kdo je majitel, jaký je právní stav, kde se nachází, zda jsou omezena vlastnická práva, Obdržíte na katastrálním úřadu, u notáře, na kontaktních místech CZECH POINT.
 


► DAŇ Z PŘEVODU NEMOVITOSTI

Předmětem daně je každý úplatný převod nebo přechod vlastnictví, včetně vypořádání podílového spoluvlastnictví.
Nyní podle zákona je to částka 3% z kupní ceny, nebo z ceny  vypracovaného znaleckého posudku, který musí být předložen spolu s přiznáním k této dani na FÚ, pokud cena zjištěná odhadcem je vyšší než kupní.
► NABÝVACÍ TITUL

Je dokument, který je dokladem o vlastnickém právu osoby k nemovitosti - kupní smlouva, darovací smlouva, rozhodnutí soudu o dědickém právu atd.► VĚCNÉ BŘEMENO

Omezuje vlastníka nemovitosti ve prospěch někoho jiného tak, že je povinnen něco trpět, něčeho se zdržet, nebo něco konat, co by jinak nemusel, kdyby toto břemeno neexistovalo.

 

REFERENCE
Dobrý den paní Lejčková, v rodině jsme se dohodli, že prodáme lesní pozemek v Pařezské Lhotě, sousedícím s hradem Pařez a obecním rybníkem Slíbili jsme vám, že dáme vědět, když budeme zase něco prodávat A hlavně jsme s vámi byli maximálně spokojeni, při minulých dvou úspěšných obchodech a doufáme v další úspěšnou spolupráci. S pozdravem a přáním hezkého dne.
Pavel N.
Dobry vecer- vcera jsem si na poste vyzvedl dopis od Katastralniho uradu a zkontroloval vypis na internetu- takze pozemek je ted uz opravdu nas Dekujeme za prijemny obchod- po predchozich zkusenostech s jinymi realitkami musim velmi ocenit kombinaci slusnosti a profesionality- ktere se nam z Vasi strany dostalo Mnoho uspesnych obchodu a spokojenych zakazniku treba nekdy priste. S pratelskym pozdravem L.B.
Lukáš B.
Musím říci, že spolupráce s paní Lejčkovou byla pro nás příjemná.Byla to naše první koupě bytu,takže jsme byli bez nějakých větších zkušeností s tímto obchodem, ale paní Lejčková nám na všechny naše otázky trpělivě odpovídala a poradila co a jak třeba. Hezký den Jiří W.
Jiří W.
Dobrý den paní Lejčková, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za uskutečněný prodej domu, I přesto, že se vyskytly nepředpokládané problémy. Vše jste profesionálě zvládla k mé spokojenosti Ještě jednou moc děkuji a přeji Vám mnoho spokojených klientů a hodně úspěchů, jak v pracovním tak i osobním životě. Krásný den
Jarka Č.
Moc si vážíme toho, co jste pro nás udělala.
Jsme moc rádi,že je baráček náš.
Hledali jsme 1-2 roku a konečně to dopadlo a tak blízko.
Byla to asi životní náhoda.
Věděli jsme,že jestli zaváháme, byl by domeček brzy pryč a asi by to tak i bylo.
My jsme s Vámi byli velmi spokojeni.
Určitě Vás doporučíme
Děkujeme, mějte se pěkně
Věra a Radek
Při koupi nemovitosti s paní Lejčkovou není kupující - v případě- že kupuje poprvé - ničím překvapen Vše jde tak- jak by to člověk čekal a jak by to standardně mělo být Bezproblémový průběh oceníte hlavně v situaci- kdy už máte z minulosti zkušenosti s jiným makléřem Děkuji za příjemný a vstřícný přístup
Martin
Spoluprace s paní Lejčkovou byla po všech stránkách vynikající Její služby můžeme všem ostatním jen doporučit Díky za vše-
Michal
NAPIŠTE NÁM
Pokud potřebujete pomoc, nebo informace, napište nám..